netoops blog
Alte marci
SPEEDFRAME PRO HELMET DAIZ [LT BLU] Extinde

SPEEDFRAME PRO HELMET DAIZ [LT BLU]

FOX FOX

Nou

Casca Speedframe Pro a obținut cea mai bună notă la testul Virginia Tech (5 STELE), în programul său de evaluare a cascilor pentru biciclete. Proiectată cu contribuția sportivilor noștri profesioniști din ciclism montan, această cască oferă un set de funcții de top, inclusiv MIPS ™ (sistem anti contuzie), un vizor cu mai multe pozitii, ușor de reglat și un sistem de ajustare de 360 de grade. Versiunea pro este echipată cu o căptușeală EPS cu densitate dublă Varizorb ™, cataramă pentru cască Fidlock® SNAP și o căptușeală de confort antimicrobiană XT2®.

Mai multe detalii

ATENTIE: Ultimele bucati in stoc!

729 lei

cu TVA
PERFORMANCE-FOCUSED OPEN-FACE TRAIL HELMET
The Speedframe Pro Helmet can go anywhere – fast! Designed with input from our pro mountain bike athletes, this top-tier open-face trail helmet offers a market-leading feature set including MIPS™, an easily adjustable multi-position visor, and a 360-degree fit system. The pro version is equipped with a Varizorb™ dual-density EPS liner, Fidlock® SNAP helmet buckle, and an XT2® antimicrobial comfort liner.


FEATURES


Proven MIPS™ impact protection system reduces rotational forces in a crash
Varizorb™ Dual-density Varizorb™ EPS
Fidlock® SNAP helmet buckle provides quick and secure entry and exit while wearing gloves
Removable, washable XT2® liner is antimicrobial and manages odor while wicking moisture away from the head
Optimized venting with channeled, in-molded EPS provides efficient cooling
Goggle compatible, 3-position adjustable visor
360 Fit System allows you to dial in your perfect fit every rideCuloareAlbastru

Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.

Scrieti o recenzie

SPEEDFRAME PRO HELMET DAIZ [LT BLU]

SPEEDFRAME PRO HELMET DAIZ [LT BLU]

Casca Speedframe Pro a obținut cea mai bună notă la testul Virginia Tech (5 STELE), în programul său de evaluare a cascilor pentru biciclete. Proiectată cu contribuția sportivilor noștri profesioniști din ciclism montan, această cască oferă un set de funcții de top, inclusiv MIPS ™ (sistem anti contuzie), un vizor cu mai multe pozitii, ușor de reglat și un sistem de ajustare de 360 de grade. Versiunea pro este echipată cu o căptușeală EPS cu densitate dublă Varizorb ™, cataramă pentru cască Fidlock® SNAP și o căptușeală de confort antimicrobiană XT2®.
Accept